Najveće zebre u povijesti Svjetskog kupa

Anonim
5 Najbrutalnijih Metoda Mučenja /w DoMoTV

Sadržaj

uvod

Jedan od najnovijih riječi sporta kaže da je nogomet "kutija iznenađenja". To je zato što se veliki broj iznenađujućih i znatiželjnih činjenica može dogoditi u utakmici. Fraza se uvijek pamti kada se pojavi "zebra", kada je jaka momčad poražena od protivnika koji je tehnički beskrajno inferioran. Ovi rezultati postaju još zapanjujući kada se pojave na Svjetskom prvenstvu. Uostalom, to je kada su najbolji igrači na planeti u akciji, pred milijunima obožavatelja iz svih zemalja. Upoznajte 10 najimpresivnijih igara ikada viđenih u povijesti Svjetskog kupa.

Srodna pretraživanja

Engleska 0 x 1 SAD (1950.) T

Izumitelji nogometa, Englezi nisu htjeli osporiti prva tri Svjetska kupa, tvrdeći da je njihova razina znatno iznad drugih odabira. Samo u Svjetskom kupu 1950., održanom u Brazilu, odlučili su dodijeliti "čast" za sudjelovanje. A oni su to skupo platili. Bili su eliminirani čak iu prvoj fazi, izgubivši dvije od tri utakmice Grupe 2. Najzabrinljiviji je bio protiv oskudne selekcije Sjedinjenih Država. Engleska je izgubila 1: 0, a gol je zabio Gaetjens, haićanski naturalizirani Amerikanac. Poraz je težio ponosu Engleske momčadi koja je izgubila sljedeću utakmicu i vratila se kući ranije.

Getty Images

Italija Vidi više »FAQ () Raspravljajte o ovom filmu s drugim korisnicima na IMDb oglasnoj ploči za"

Godine 1966. u Engleskoj je talijanski izbor računao na zvijezde poput Mazzole i Rivere. Stoga je jedno od slobodnih radnih mjesta Grupe 4 fava grah. U posljednjem krugu bilo je dovoljno poraziti nepoznati izbor Sjeverne Koreje kako bi prešao u sljedeću fazu. Ali ono što nitko nije očekivao bio je da će protivnik igrati na terenu. Uz nogomet označen brzinom i puno utrke, sjevernokorejski tim spriječio je Talijane da postignu gol. Da stvar bude gora, uspjeli su postići svoj, u 42. minuti prvog poluvremena, s Doo Ik Parkom. Squadra Azurra je napustila svijet rano, završivši treće mjesto u ključu.

Zapadna Njemačka 0 x 1 Istočna Njemačka (1974.) T

Jednom su se dvije Njemačke suočile jedna s drugom na Svjetskom prvenstvu. Zanimljivo je da se to dogodilo 1974. godine, kada je zapadna strana bila domaćin turnira. Da bi upotpunio favoriziranje, domaći su imali fantastičnu momčad: golman Maier, Breitner, napadači Overath i Gerd Müller, a osobito libero Franz Beckenbauer. Ali sve to nije bilo dovoljno da odvrati zebru. Istočnjaci su pobijedili sa Sparwasserovim golom u 32. minuti. Do danas kažu da su favoriti dali igru, pobjeći iz Brazila i Nizozemske u sljedećoj fazi. Istina ili ne, rezultat je ostao u povijesti.

Pravila o privatnosti

Zapadna Njemačka 1 x 2 Alžir (1982)

Osam godina nakon neugodnosti kod kuće, Zapadna Njemačka je ponovno nastupila u zebri. Ovaj put za afrički tim, bez nogometne tradicije. Na Svjetskom kupu u Španjolskoj došao je 1982. godine, baš kao što je neuspjelo otvaranje grupe 2. Vješti njemački napadači nisu uspjeli zadržati jak alžirski štrajk koji je otvorio bod sa Madjerom u 9. minuti drugog poluvremena. , Rummenigge je uspio izjednačiti na 22, ali sljedeći minut Belloumi je pogodio poraz od favorita. Unatoč dobrom rezultatu, Alžirci su završili diskvalificirani u ravnoteži ciljeva, izgubivši mjesto za Austriju.

David Cannon / Getty Images Sport / Getty Images

Argentina 0 x 1 Kamerun (1990)

Argentina je došla do Svjetskog prvenstva u Italiji 1990. godine, puna pompe. Nije bilo manje, jer je tada bio svjetski prvak i još uvijek računa na svoj veći as, Diego Maradona. Otvorili su početni meč turnira protiv krhkog izbora Kameruna, koji je sudjelovao samo u izdanju iz 1982. A ono što je viđeno bilo je iznenađujuće. Kamerun je uspio zadržati poticaj "hermanosa", koji su poraženi golom Omana Biyika (fotografija) u 22. minuti drugog poluvremena. Dvije su se zemlje kvalificirale za sljedeću fazu, ali šok je odjeknuo dugo vremena.

Billy Stickland / Getty Images Sport / Getty Images

Italija 0 x 1 Irska (1994.)

Irska je prvi put došla na Svjetsko prvenstvo 1990. godine. Još uvijek nije imala dovoljno iskustva na turniru kada se natjecala za sljedeće izdanje u SAD-u. Ubrzo su se morali suočiti s vrlo jakim talijanskim timom, Robertom Baggiom, Baresijem, Donadonom i Maldinijem. Međutim, ništa nije išlo kako se očekivalo. Ubrzo nakon toga, sa samo 11 minuta, Irci su otvorili bodove s Houghtonom, koji je slavio sa salto (fotografija). Trener Jack Charlton postavio je bum poštovanja koji je uspio zaustaviti Squadru Azurru za ostatak igre. Unatoč zebri, Talijani su došli do finala, a pobjednici ove utakmice nisu uspjeli doći do drugog kruga.

Ross Kinnaird / Getty Images Sport / Getty Images

Španjolska 2 x 3 Nigerija (1998)

Od Svjetskog kupa 1994. Španjolska je navedena kao jedan od favorita. Uostalom, branili su ga veliki igrači, kao što su golman Zubizarreta i veznjak Luis Enrique. Godine 1998. u Francuskoj, to je bila prilika da pokažu da oni zaista imaju potencijal koji očekuje od medija. No, uskoro su u debatu pretrpjeli teški poraz za Nigerijce, još uvijek bez mnogo iskustva u svijetu. Defender Hierro otvorio je pogodak u 21. minuti prvog poluvremena, ali je Adepoju izjednačio na 25. minuti. Kad se sve činilo jasnim, Lawal i Oliseh su se okrenuli, na 28 i 33. Afrikanci su napredovali i Iberijci su ostali na putu.

Gary M. Prior / Getty Images Sport / Getty Images

Francuska 0 x 1 Senegal (2002)

Francuska je bila najbolja momčad na svijetu početkom stoljeća. Svjetski prvak, Europski i Konfederacijski kup, dostigao je Svjetsko prvenstvo 2002. godine u Južnoj Koreji i Japanu, a debi bi bio protiv Senegala, koji je debitirao u Copasu upravo u toj utakmici. Ali ono što nitko nije očekivao bio je da su Afrikanci obavili protivnike velikim dodirom lopte. Bez Zidana, modrice, Gali nisu se oduprli. U 30. minuti prvog poluvremena, Diouf je krenuo na drugu stranu i napravio pravi križ za Papa Bouba Diop, koji je postigao pogodak. Senegalci su došli do četvrtfinala, dok Francuzi nikada nisu prošli prvu fazu.

Italija 1 x 2 Južna Koreja (2002)

Svjetsko prvenstvo 2002. godine imalo je još jednu veliku. Žrtve su opet bile Talijani. Ponovno su krvnici bili Korejci, samo ovaj put oni s juga. Kod kuće, azijski tim je igrao s impresivnom utrkom i žestinom kako bi svladao ekipu Del Pieroa, Tottija i Vierija. Ovo je otvorilo bodovanje u 18 minuta prvog poluvremena. Sve je izgledalo kao da je Seol izjednačio na 43. u drugoj etapi. Nakon tri minute, Ahn je okrenuo utakmicu i eliminirao Squadra Azurra. Još jedna trauma za budućnost.

Shaun Botterill / Getty Images Sport / Getty Images

Španjolska 0 x 1 Švicarska (2010)

Španjolska je došla na Svjetsko prvenstvo 2010. s najboljim od svih 32 momčadi na Svjetskom prvenstvu 2010. u Južnoj Africi, no gledalo se sa sumnjom, budući da se uvijek pojavljivalo kao navedeni igrač, ali je na kraju razočaralo. Čini se da je pesimizam potvrdio već u prvoj opremi. Suočavajući se sa slabom selekcijom Švicarske, očekivala se mirna pobjeda. No, Švicarci su postavili svoj klasični vijak i Furyju nisu dali nikakve šanse. Naturalizirani Cape Verdean Gelson Fernandes postigao je pobjednički gol u 6. minuti drugog poluvremena. No Španjolci bi se oporavili i završili kao prvaci.